Mətbuat şərhi 25 fevral 2026
Azərbaycan Respublikasında 2026-cı ilin “Şəhərsalma və Memarlıq İli” elan edilməsi ilə bağlı Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının nüfuzlu Əl-Cəzirə qəzetində səfir Mütəllim Mirzəyevin məqaləsi dərc olunmuşdur
Azərbaycan Respublikasında 2026-cı ilin “Şəhərsalma və Memarlıq İli” elan edilməsi ilə bağlı Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının nüfuzlu Əl-Cəzirə qəzetində səfir Mütəllim Mirzəyevin məqaləsi dərc olunmuşdur. Məqalədə Azərbaycan Respublikasında şəhərsalma sahəsində həyata keçirilən islahatlara, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan genişmiqyaslı quruculuq və bərpa işlərinə, həmçinin cari ilin 17–22 may tarixlərində ölkəmizdə keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasının (WUF13) əhəmiyyətinə toxunulmuşdur.

Press release 25 February 2026
An article by Ambassador Mutallim Mirzayev was published in the influential Al-Jazeera newspaper of the Kingdom of Saudi Arabia regarding the declaration of 2026 as the "Year of Urban Planning and Architecture" in the Republic of Azerbaijan
An article by Ambassador Mutallim Mirzayev was published in the influential Al-Jazeera newspaper of the Kingdom of Saudi Arabia regarding the declaration of 2026 as the "Year of Urban Planning and Architecture" in the Republic of Azerbaijan. The article touched upon the reforms implemented in the field of urban planning in the Republic of Azerbaijan, the large-scale construction and restoration work carried out in the liberated territories, as well as the importance of the 13th session of the World Urban Forum (WUF13) to be held in our country on May 17-22 of this year.