“Ər-Riyad” qəzeti ərəbdilli oxucuları Azərbaycan barədə məlumatlandırır
Səudiyyə Ərəbistanı Krallığında fəaliyyət göstərən “Ər-Riyad” qəzetində “Azərbaycan: mübarizənin, quruculuğun və inkişafın 25 illiyi” sərlövhəli məqalə dərc olunub.
Qəzetin beynəlxalq əlaqələr departamentinin hazırladığı məqalədə 18 oktyabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin bərpa olunmasının 25-ci ildönümü münasibətilə Bakı şəhərinin Heydər Əliyev Mərkəzində təntənəli qəbulun təşkil olunması və qəbulda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin iştirakı qeyd olunub, Azərbaycanın müsəlman şərqində ilk demokratik respublika olduğu vurğulanır.
Prezident İlham Əliyevin çıxışında yer alan Azərbaycanda siyasi sabitliyinin və təhlükəsizliyin hökm sürdüyü, torpaqlarımızın 20 faizinin işğal olunmasının ölkəmizin iqtisadi inkişafına böyük zərər vurması barədə fikirləri məqalədə diqqətə çatdırılır.
Məqalədə oxuculara Ermənistanın silahlı bölmələri tərəfindən torpaqlarımızın işğal edildiyi, buna baxmayaraq Azərbaycan qısa bir zaman ərzində qüdrətli dövlətə çevrildiyi diqqətə çəkilir. Bildirilir ki, son illərdə ölkəmizdə bir sıra beynəlxalq səviyyəli tədbirlər keçirilir, o cümlədən, Azərbaycanın dünya turizm xəritəsində öz yerini tutur.

One of the leading newspapers of Saudi Arabia "Riyadh" published an article headlined "Azerbaijan: 25 years of struggle, formation and development."
The article, prepared by the international relations department of the newspaper, is noted that on October 18, 2016 at the Heydar Aliyev Center in Baku a reception on the occasion of the 25th anniversary of restoration of Azerbaijan's independence was held. The reception was attended by President of Azerbaijan Ilham Aliyev who emphasized that Azerbaijan became the first democratic republic in the Muslim East.
The article brings to the attention of readers the words of President Ilham Aliyev about political stability and security in Azerbaijan, also about great damage to the economic development caused by the occupation of 20 percents of the territory of our country.
In the article the readers are given information about the occupation of Azerbaijani lands by Armenian armed forces, but in spite of this, it is noted that Azerbaijan transformed into a strong state for a short period of time. Article also gives information about number of international events held in our country, and Azerbaijan conquered a worthy place on the tourist map of the world.